Zalety nowych mieszkań!

zalety mieszkań

Zakup mieszkania często wiąże się z wyborem pomiędzy mieszkaniem nowym od dewelopera i mieszkaniem z tzw. drugiej ręki, czyli z rynku wtórnego. Nowe mieszkania charakteryzują się zdecydowanie wyższą ceną. Ich przewagą jest jednak nowe budownictwo. Nowe instalacje elektryczne, wodne, gazowe rzadziej ulegają awarii niż w mieszkaniach z rynku wtórnego, a wykorzystane do budowy materiały są lepszej jakości. Dzięki temu koszty utrzymania nowego mieszkania często są niższe. Wpływają na to również szczelne okna, których nie trzeba wymieniać przynajmniej przez kilka lat.

W przypadku nowych mieszkań znacznie niższe są także składki na fundusz remontowy. Nowe mieszkania niosą ze sobą wiele udogodnień, takich jak podziemne garaże, przestronne tarasy, duże windy, recepcja. Przewagą mieszkania z rynku pierwotnego jest również oszczędność czasu, który zwykle trzeba przeznaczyć na remont w przypadku mieszkania z drugiej ręki. Nowe mieszkania można urządzić całkowicie według własnych preferencji, natomiast w przypadku mieszkań używanych dostosowanie ich do wymagań właściciela wiąże się z dużymi kosztami lub jest wręcz niemożliwe.

Ceny nowych mieszkań zależą od m.in. od miasta, lokalizacji (centrum, obrzeża miasta) wielkości mieszkania, dodatkowych udogodnień (parking, taras, ogród). Mieszkania w Krakowie są tańsze niż mieszkania w Warszawie. Rynek nieruchomości kwitnie, więc wybór odpowiedniego nie powinien być trudny. Na nowe mieszkanie często trzeba jednak zaczekać, ale liczne zalety nowych nieruchomości sprawiają, że oczekiwanie jest tego warte.